Skup diamentów

U nas możesz również dokonać sprzedaży diamentów. Ceny ustalone są indywidualnie. Wyceny dokonuje jubiler Krzysztof Olszar, który posiada doświadczenie, a także odpowiednie certyfikaty z odbytych szkoleń w zakresie wyceny diamentów.

WAŻNE – umów się na wycenę diamentów

Zanim przyjdziesz do nasz by sprzedać diamenty to zadzwoń do nas by umówić się na spotkanie. Diamenty wyceniane są osobiście przez naszego eksperta. Aby mieć pewność, że będzie on na miejscu warto się wcześniej umówić telefonicznie.

Zadzwoń: +48 32 455 18 84 (pon-pt: 9:30 – 17:00, soboty: 9:30 – 13:00)

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT

Dokonując wyceny diamentów w naszym salonie jubilerskim możesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. Posiadamy profesjonalny system monitoringu, a także klimatyzację.

Kilka słów o diamentach

Diament jest najtwardszą substancją, która występuje w przyrodzie i znana jest człowieku. Jego nazwa pochodzi od staro greckiego słowa ἀδάμας adamas i oznacza „niepokonany, niezniszczalny”. Najczęściej przyjmuje postać ośmiościanu, choć można spotkać też diamenty w kształcie sześciany. Jego właściwości to: przezroczystość i kruchość (pod wpływem uderzenia rozpryskuje się)

W branży jubilerskiej diament służy do wyrobu biżuterii. Odpowiednio oszlifowane diamenty noszą nazwę brylantów. Właściwości kamieni jubilerskich posiada jedynie 10–20% wszystkich diamentów, które wydobywane są na świecie.

← Powrót do strony głównej